Poradnia ginekologiczno -położnicza

Zapraszamy wszystkie pacjentki do skorzystanie z usług w prywatnym gabinecie ginekologicznym, w którym świadczone są usługi w zakresie badań ginekologicznych oraz prowadzenia ciąży.

Godziny przyjęć

lek. Jakub Janeczko

specjalista położnictwa i ginekologii

Wtorek:               

14:00 – 18:00

Rejestracja 

41 300 36 97

Więcej informacji 

730 719 100

Cennik

Oferujemy pełen zakres zabiegów ginekologicznych:

Nazwa
Cena w zł
Wizyta ginekologiczna z USG
220 zł
Cytologia
50 zł
KTG dla pacjentki będącej pod stałą opieką lekarza
30 zł
 
 
 
 
     

Opieka Położnej Środowiskowo-Rodzinnej w ramach NFZ

Położna środowiskowa udziela porad dla całej rodziny. Jej zadanie polega również na zachęcaniu kobiety do zrobienia badań, takich jak cytologia i badanie piersi. Położna środowiskowa pokazuje również, w jaki sposób dbać o swoje piersi. Odpowie na wszelkie pytania dotyczące połogu, życia seksualnego po porodzie, życia rodzinnego. Położna środowiskowa jest bardzo potrzebna, szczególnie dla matek, które mają swoje pierwsze dziecko.

 

Położna środowiskowa powinna zjawiać się na żądanie rodziców nowo narodzonego dziecka. Rodzice mają prawo do pomocy świadczonej przez położną środowiskową w ciągu sześciu tygodni od porodu. Kiedy świeżo upieczona mama nie wie, jak radzić sobie z noworodkiem, ma problem z odciągnięciem pokarmu lub zauważa jakieś niepokojące zmiany u siebie lub dziecka, może jak najbardziej powiadomić położną środowiskową, a ta powinna przybyć na miejsce jak najszybciej od momentu powiadomienia o zaistniałym problemie.

Jak wygląda spotkanie z położną środowiskową?

 

Pierwsza wizyta u nowych rodziców nazywa się wizytą patronażową. Rodzice mają okazję zadać pytania położnej i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Położna ma obowiązek pokazać rodzicom (szczególnie tym, którzy mają pierwsze dziecko), jak przewijać dziecko, karmić je, kąpać i pielęgnować. Przed wizytą warto, by rodzice przygotowali sobie pytania i przemyśleli, czego chcieliby się dowiedzieć od położnej. Położna w czasie wizyty zbada, jak goi się pępek u dziecka, zbada jego skórę, sprawdzi, czy nie ma odparzeń, jak wygląda ciemiączko noworodka, czy dziecko ma prawidłowe odruchy neurologiczne. Położna środowiskowa bada również kobietę – czyli ogląda jej krocze, bliznę pooperacyjną, ocenia stan obkurczającej się macicy, stan piersi. Takich wizyt jest co najmniej 4.

Położna może być już przydatna w trzecim trymestrze ciąży, ponieważ ma ona kwalifikacje do prowadzenia ciąży fizjologicznej.
Jeżeli ciążę prowadzi położna, wizyta u lekarza ma miejsce tylko trzy razy, o ile nie ma żadnych powikłań. Położna przygotowuje kobietę do porodu poprzez rozmowy i pokazywanie, co ma robić, jeśli poród się rozpocznie. Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa sprawuje opiekę w formie wizyt odbywających się:

  • od 21 do 31 tygodnia ciąży – 1 raz w tygodniu (do 10 wizyt maksymalnie)
  • od 32 tyg. ciąży do porodu – 2 razy w tygodniu (do 16 wizyt maksymalnie).

Informację o tym jak przygotować się na pierwszy poród w szpitalu, co spakować i na co zwrócić uwagę – pobierz przygotowaną przez nas informację Torba do szpitala

 

Stanowisko położnej środowiskowo-rodzinnej w Naszej Przychodni pełni Beata Prokop – specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego z wieloletnim doświadczeniem w pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym i jako położna środowiskowo-rodzinna w POZ.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Nasza Przychodnia"

Samsonów 24

26-050 Zagnańsk

Rejestracja

41 300 36 97

Godziny otwarcia pn-pt

8:00 - 18:00